Нікітський ботанічний сад

Нікітський ботанічний сад

Нікітський ботанічний сад

Нікітський ботанічний сад

Сад був створений в 1812 році за Указом Імператора Олександра I; план його був розроблений знаменитим Стевеном. Сьогодні сад являє собою не тільки приголомшливо красиве місце для прогулянок, але і є науково-дослідним закладом, розробляє нові віхи в ботаніці і родючість.

Територію саду можна розділити на 3 великих і один маленький парки. Вимощені доріжки Нікітського ботанічного саду, петляючи, виводять зачарованих туристів у густі зарості, то на чудові відкриті оглядові майданчики, з яких відкривається захоплююча дух панорама на верхівки вікових реліктових дерев.

Верхній парк довгий час представляв собою дендрарій; сьогодні тут знаходяться густі теннистые насадження, що переходять у відкриті галявини. Парк розташований на рівній поверхні, саме тут розташований парадний басейн, розарій, фонтани і ковані арки. А також чудовий кам’янистий сад, увінчаний альпійськими рослинами, оточений кипарисами, молочаем. А як красива колекція хризантем, які аромати витають в повітрі!

Нижній же парк розташований на скелястому схилі. Старовинні тераси переплітаються сходами. Вода грає не тільки роль засобу поливу, але й елемент декору. Тут кілька цікавих басейнів, фонтанів, всіляких струмочків, які перетворюються в фонтан, то в каскад. У воді фонтану латаття і папірус. Саме тут ростуть цінні породи плодових і декоративних дерев. Прикрашає парк і довга Пальмова алея, відкриває гостям безліч сортів пальм, і скульптура Хлопчика, вынимающего скалку.

Приморський парк в Нікітському саду заснований до сторіччя саду. Парк розташований на території, що примикає до моря. Саме тут гості побачать колекцію субтропічних теплолюбних рослин. Самий молодий парк в Нікітському саду — Монтедор, створений близько 50 років тому, зустрічає відвідувачів ялівцями, дубом пухнастим, реліктовими соснами і метасеквойей.

Щорічно в Нікітському саду проводяться квіткові бали. Більш прекрасне видовище важко уявити!

Дістатися до саду можна як численними эксурсионными автобусами, так і на будь-якій маршрутці з Сімферополя у напрямку Ялти.