Театральна площа

Театральна площа

Театральна площа

Театральна площа

Ця одна з самих парадних московських площ своєю назвою зобов’язана розташованим на ній театрам: всесвітньо відомому Великому театру, Малому театру і Російському академічному молодіжному театру.

Після пожежі 1812 року, коли згоріли розташовані в цьому місці споруди, на попелищі було сплановано симетричний архітектурний ансамбль у стилі пізнього класицизму – по периметру широкій площі розташувалися будівлі Великого і Малого театрів, будинок Челишева, прибутковий будинок Полторацького та інші. Автором проекту був відомий архітектор О. В. Бове, який у той час керував відновленням історичного центру Москви. На початку XX століття будинок Челишева змінила готель «Метрополь», на площі був розбитий сквер. У 1919-1991 роки Театральна площа називалася площею Свердлова.

У 1923 році до 100-річчя з дня народження А. Н. Островського навпроти Малого театру був закладений, а в 1929 році встановлено пам’ятник письменнику. Також на площі розташовані два фонтани, один з яких був побудований до 850-річчя Москви.