Фонтан Дружба народів

Фонтан Дружба народів

Фонтан Дружба народів

Фонтан Дружба народів

Фонтан “Дружба народів” є однією з головних визначних пам’яток Москви. Він був зведений за проектом інженера в. І. Клявина і відомого архітектора К. Т. Топуридзе, будівельні роботи виконала бригада на чолі з О. В. Баженової і В. М. Чайковым. У спорудженні були втілені ідеали миру і дружби, які були центральною лінією політики і головною стратегією СРСР на початку 50-х років.

Фонтан має гранітне ступеневу підстава, яке нагадує квітку і плавно переходить у сніп соняшників і колосків, який має чашоподібну форму. Біля нього встановлені фігури 16–ти дівчат, які символізують республіки, що входять у СРСР до 1956 року. Вони чудово переливаються в світлі сонячних променів, так як покриті сусальним золотом.

Поверхня водного дзеркала фонтану займає площу близько 4 тисяч квадратних метрів, а об’єм чаші споруди становить 4000 кубометрів. У 2009 році провели реконструкцію фонтану «Дружба народів» – були оновлені інженерні комунікації, а також встановлена прекрасна підсвічування, яка змінюється 16 разів на годину, і укріплені несучі конструкції.