Арабський квартал

Арабський квартал

Арабський квартал

Арабський квартал

Єрусалим історично розділений на три частини: Старе місто, оточений стіною, де і зосереджена більшість пам’яток; Східний Єрусалим, де переважає арабська культура і швидко розширюється Західний Єрусалим. Старе Місто також поділено на квартали: вірменський, християнський, єврейську і арабську. Арабський квартал сьогодні – це найбільший за площею і найбільш густонаселений район Старого Міста, займає його північно-східну частину.

Безпосередньо в квартал ведуть Дамаські ворота, побудовані в 1542 році султаном Сулейманом Великим. Вони являють собою дві вежі з бійницями, охранявшими вхід в Старе місто.

Мусульманські храмові споруди будувалися в Єрусалимі вже з VII століття, однак історія компактної мусульманської громади міста починається досить пізно – з кінця XIV сторіччя. У кварталі можна знайти безліч будівель цього періоду, у тому числі жилих. Серед них варто особливо відзначити мечеть Хан-аль-Султан, медресе аль-Агунийя, Бавовняний ринок і готель для торговців.

Головною духовною святинею арабського кварталу є Храмова гора з Куполом Скелі та іншими релігійними спорудами. Священна для всіх християн вулиця Скорботного Шляху, Via Dolorosa, також проходить з арабського кварталу.