Статуя Святого Вацлава

Статуя Святого Вацлава

Статуя Святого Вацлава

Статуя Святого Вацлава

У Чехії два святих покровителя – святий Вацлав і Ян Непомуцький. Їх можна зустріти в багатьох частинах міста, так як самі чехи дуже люблять своїх національних захисників. На головній площі Праги встановлена статуя святого Вацлава, але історія цього монумента зовсім не так проста, як може здатися.

Вацлавська площа або як називають її самі городяни – Вацавак одна з найбільших площ у Європі. На цьому місці відбулися безліч історичних подій. Сьогодні в центрі ділового і торгового центру Праги знаходиться велична статуя князя Вацлава, святого небесного покровителя країни. Першу статую тут встановили ще на початку XVII століття і вона разюче відрізняється від сьогоднішньої. Перший монумент відрізняється поетичної і церковної красою, в якій керівники країни побачили дещо більше наївності, ніж належить для центральної статуї міста. Тому першого Вацлава перенесли у Вишеград, а на його місці за проектом Йосефа Вацлава Мысльбека встановили скульптуру більше відповідає національному характеру чехів. Сучасну скульптуру оточують ще четверо святих – свята Людмила, свята Агнеса Чеська, святий Прокопій і Адальберт Празький. Сам же святий Вацлав сидить на коні, покровительно піднісши над собою стяг.

На постаменті є напис: “Святий Вацлав, герцог землі Чеської, государ наш, не дай загинути ні нам, ні дітям нашим”. Є легенда, що святий спить під горою Бланік, і коли Чехія виявиться в смертельній небезпеці, король і його лицарі збудяться і вийдуть на бій.