Василівський спуск

Василівський спуск

Василівський спуск

Василівський спуск

Василівський узвіз — одна з найвідоміших історичних площ в центрі Москви. Являє собою проїзд уздовж стіни Московського кремля від Червоної площі до Кремлівської набережної.

Свою назву Василівський узвіз отримав завдяки собору Василя Блаженного (собор Покрови Пресвятої Богородиці, що на Рву), розташованому в південній частині Червоної площі. До початку XIX століття на цьому місці були житлові будинки і двори. Василівський спуск, яким ми його знаємо сьогодні, утворився в результаті пожежі 1812 року, а точніше — реконструкції Червоної площі, за ним послідувала. Довгий час статус Василівського спуску був невизначеним – до революції він вважався частиною Червоної площі, потім став Василівської площею. Даний назва остаточно закріпилося за ним у 1995 році.

У 1936 році, коли був побудований Великий Москворецкий міст, який з’єднав Василівський спуск з вулицею Велика Ординка, він став транспортним проїздом. З кінця XX століття Василівський спуск відомий як місце проведення численних урочистих, культурних та спортивних заходів – концертів під відкритим небом, ярмарків, гулянь і мітингів.