Памятник Св. Миколі Чудотворцю в Демре

Памятник Св. Миколі Чудотворцю в Демре

Памятник Св. Миколі Чудотворцю в Демре

Памятник Св. Миколі Чудотворцю в Демре

Пам’ятник Святому Миколаю Чудотворцю в Демре знаходиться, як це не парадоксально, в двох примірниках. Один з пам’ятників був подарований московським південним округом і був встановлений в 2000 році в рамках міжнародного фестивалю дружби і віротерпимості. Крім цього пам’ятника, є ще один монумент, який був встановлений в 1981 році західній релігійною громадою перед рештками храму Святого Миколая.

Перший пам’ятник в Туреччині переслідує злий рок, простоявши зовсім трохи, він був демонтований і замість пам’ятника встановили пластикову статую Санта-Клауса. Сам пам’ятник, у свою чергу, був перенесений в одну з будівель базиліки Святого Миколая у Демере, а пізніше, переміщений до входу в базиліку. У 2008 році зникла і пластикова статуя Санта-Клауса, яку замінив пам’ятник Святому Миколаю, виконаний, швидше, в образі місцевого жителя, з їх особливою манерою одягатися.

Другий пам’ятник, який більше відповідає образу справжнього Миколая з Патари, знаходиться на місці і по сей день, де був встановлений спочатку. Можливою причиною жителі називають відсутність християнського образу, який мусульманська культура в образі турків відкидає.

Пам’ятник Святому Миколаю, що знаходиться в оточенні дітей, встановлений на спеціально створеній площадці посеред розбитого парку перед руїнами колишнього «місця роботи». Микола з Патари, архієпископ лікійської Міри, за переказами був захисником марно обумовлених людей, моряків і дітей.