Вулкан Тейде

Вулкан Тейде

Вулкан Тейде

Вулкан Тейде

Підноситься над островом Тенеріфе вулкан Тейде висотою 3718 метрів просто вражає своєю величчю, вселяючи внутрішній трепет. Біля підніжжя вулкана розвернувся неймовірний «місячний» пейзаж, який складають застигла лава, вивітрені скелі, зруйновані древні кратери. Все це пишність входить до складу Національного парку Лас Каньядас дель Тейде, який є самим відвідуваним природним парком Іспанії.

Завдяки вулкану острів отримав свою назву, адже слово «Тенеріфе» в буквальному перекладі означає «сніжна гора». Саме так сотні років тому його називали стародавні жителі Канарських островів — гуанчі. Багато століть тому вулкан Тейде був набагато вище в порівнянні з сьогоднішніми показниками. Його первісна висота складала близько 5000 метрів, але після сильного виверження 1706 року вершина вулкана посипалась, і він став коротше майже на 1300 метрів. Останній раз вулкан вивергався в 1798 році, і з тих пір жодної активності тут помічено не було.

Неважливо, з якого боку ви збираєтеся під’їхати до вулкану — в будь-якому випадку дорога проходитиме через приголомшливі ландшафти, які нагадують не то Місяць, не то Марс, не те планету динозаврів… Мабуть, не випадково колись тут проходили зйомки відомих фільмів «Зоряні війни» і «Мільйон років до нашої ери».