Скульптура Дніпро у підстави Ростральної колони

Скульптура Дніпро у підстави Ростральної колони

Скульптура Дніпро у підстави Ростральної колони

Скульптура Дніпро у підстави Ростральної колони

Біля підніжжя Ростральних колон сидять величні скульптури, створені на початку XIX століття, одночасно з усім архітектурним ансамблем Біржовий площі. Чотири алегоричних статуї з пудожского каменю (вапняна порода, що видобувається Ленінградської області) символізують чотири великі річки: Волхов, Неву, Волгу і Дніпро. Скульптури були виготовлені за моделями французьких скульпторів В. Камберлена і Ж. Тібо.

З приводу авторів скульптурного оздоблення будівлі Біржі і Ростральних колон до недавнього часу майже не було точної інформації. Відомо, що коли Комісія по споруді біржового будівлі та облицювання берега Неви каменем звернулася із замовленням в Академію мистецтв, Рада Академії визначив колектив кращих скульпторів того часу. Однак академічні скульптори запросили таку високу ціну за свою роботу, що Комісії довелося відмовитися, знизити ціну і провести торги. В результаті проект виграли французькі скульптори, які працювали у той час в Петербурзі.

В 1928 році була проведена реставрація скульптур Ростральних колон. Дослідники, які займалися реставрацією, виявили, що за роки після Жовтневої революції, скульптури пережили непрості часи — «псевдореставраторы» фарбували їх олійною фарбою, мазали гіпсом, цементом і штукатуркою. Протягом тривалого часу скульптури перебували в аварійному стані, і були повністю відновлені тільки в кінці 1990-х років.