Палац Топкапи

Палац Топкапи

Палац Топкапи

Палац Топкапи

Палацовий комплекс Топкапи був зведений в період з 1459 за 1478 рік і призначався для султана Мехмеда II

Палац поділяється на чотири двори, які у свою чергу один від одного відокремлюють ворота, мають символічні назви. У Перший Двір ведуть головні Імператорські ворота. На території Першого Двору розташована також церква святої Ірини, Археологічний музей, старий імператорський монетний двір, а також безліч фонтанів, садів і павільйонів.
На територію Другого Двору можна потрапити через Ворота Привітань, мають величезні розміри. Цей двір являє собою парк, який оточений палацовим шпиталем, пекарнею, стайнями і імператорським гаремом. В Третій Двір можна потрапити через Ворота Щастя. Цей Двір можна по праву назвати серцем всього імператорського палацу, оскільки на його території розкинулись пишно квітучі сади. Тут же знаходиться Зал Таємницею Палати, в якому засідали імператорські службовці імператора. Розташований у Третьому дворі гарем, а також кілька павільйонів, в одному з яких знаходиться бібліотека Ахмеда III. Четвертий же Двір палацу Топкапи, де знаходяться декілька павільйонів і терас, був особистим садом султана.

Головна гордість музею — величезне зібрання скарбів, накопичених за 470 років правління султанів Османської династії. Коли в 1923 році Туреччина стала республікою, всі цінності перейшли у власність держави і були розміщені для загального огляду в палаці Топкапи. Тут є скарби, отримані в дар від зарубіжних послів, твори художнього та прикладного мистецтва, створених придворними майстрами, трофеї, захоплені в ході воєн.