Пустеля Сахара

Пустеля Сахара

Пустеля Сахара

Пустеля Сахара

Цукру є одним з найспекотніших місць на Землі. Хоча температура може піднятися до + 60 градусів Цельсія, тут посушливо, а не жарко, що робить це місце пустельним і неживим.

Будучи найбільшою у світі пустелею, Цукру отримує менше 7 сантиметрів опадів у рік. Навіть в її найбільш осадових частинах дощі можуть пройти 2 рази в тиждень, а потім не повертатися багато років.

Вивчивши супутникові фотографії, деякі вчені прийшли до думки, що Цукру регулярно в деяких районах скорочується, а зростає. На початку 1980-х років на південній околиці пустелі суха смуга, що відокремлює її від савани, збільшилася в кілька разів. Але до середини 1980-х років цей район знову було зеленим і придатним для життя.

Протягом століть каравани йшли через пустелю Сахара. Навіть якщо тут і є оазиси, то відстань між ними настільки велика, що йти потрібно кілька днів, щоб дістатися до рятівного острівця.

Оазиси дали можливість для торгівлі між портами Північної Африки і південними країнами. Без цих рятівних зупинок для людей і тварин, перетин пустелі було б майже неможливим.