Сфінкси на Університетській набережній

Сфінкси на Університетській набережній

Сфінкси на Університетській набережній

Сфінкси на Університетській набережній

Сфінкси, прикрашають гранітний спуск до Неви перед будівлею Академії мистецтв, є самими знаменитими в Санкт-Петербурзі. Вік цих статуй налічує близько трьох з половиною тисяч років. Колись ці величні скульптури, висічені з сиенита, прикрашали вхід в храм у Фівах, споруджений для фараона Аменхотепа III.

Сфінкси були виявлені в 1820 році під час археологічних розкопок, і французький уряд планував придбати їх. Однак у 1831 році за рішенням імператора Миколи I і з схвалення Академії мистецтв вони були викуплені російським мандрівником А. Н. Муравйовим для Санкт-Петербурга. І вже через три роки сфінкси були перевезені на “постійне проживання” на Університетській набережній.

Аж до 1910-го року спуск до Неві поруч зі сфінксами був задіяний для розвантаження барж з будівельними матеріалами, потім на цьому місці вивантажували дрова. В роки блокади, щоб зберегти давні статуї, над ними був побудований спеціальний навіс. Тільки через два роки після закінчення війни, спуск до Неві був повністю відновлений.

В наші дні єгипетські сфінкси перед будівлею Академії мистецтв стали одним з неофіційних символів північної столиці. А спуск до Неві на Університетській набережній входить у список обов’язкових для відвідування місць у кожного, хто приїжджає насолодитися Петербургом.