Сенатська площа Гельсінкі

Сенатська площа Гельсінкі

Сенатська площа Гельсінкі

Сенатська площа Гельсінкі

Сенатська площа по праву вважається серцем Гельсінкі. Основний її елемент — три будівлі, які розташовані по периметру площі і гармонійно вписуються в архітектурний ансамбль неокласичної частині столиці Фінляндії.

На північній стороні площі височіє будівля Кафедрального собору — п’ять зеленуватих куполів, коринфські колони і статуї на даху надають будівлі велич і значущість. Проте інтер’єр собору простий; головна його окраса — позолочений вівтар та чудовий орган. На східній стороні площі знаходиться будівля Державної Ради — тут працює уряд країни. На фронтоні будівлі ви побачите найстаріші в Фінляндії міські годинники. З західної сторони площу прикрашає будівлю Гельсінського Університету. Якщо придивитися уважно, воно повторює в мініатюрі композицію Державної Ради. Тут же знаходиться бібліотека Університету — прекрасна будівля, виконане в стилі неокласицизму.

Сенатська площа — це місце, де проводяться урочисті заходи з приводу Дня Незалежності, звідси мер міста вітає своїх земляків в Новорічну ніч, а 1 травня площа вибухає численними феєрверками.