Історичний центр Чеського Крумлова

Історичний центр Чеського Крумлова

Історичний центр Чеського Крумлова

Історичний центр Чеського Крумлова

Чеський Крумлов – це невелике містечко, розташоване на півдні Чехії. Невеликий — за формою, але значний за змістом, за кількістю пам’яток, які збереглися на його території. Історичний центр міста включено до списку ЮНЕСКО.

Чеський Крумлов зуміє заворожити своєю красою і якоюсь майже дитячою безпосередністю будь-якого цінителя середньовіччя. Сучасні споруди не порушують композицію старого міста, не вклинюються чужорідним плямою в його вулиці, і від цього створюється повне враження, що ти перемістився в часі.

Замок, навколо якого виникло місто, що розташувався на високому пагорбі над Влтавою. До замкового комплексу входять п’ять внутрішніх дворів, в яких розмістилися більше сорока будівель, і чудовий доглянутий парк. Будівлі всередині дворів відносяться до різних епох, тут змішалися готика, ренесанс і бароко. Головний палац з вежею, Плащової міст, прикрашений скульптурами, прекрасно збережений театр у стилі рококо, собор св. Вітта, міська Ратуша – це далеко не повний перелік історичних пам’яток, які, як дорогоцінне каміння, прикрашають Чеський Крумлов.

Тут на стінах будинків можна побачити чудові зразки малюнків в особливій техніці сграфіто, коли плоский малюнок виглядає об’ємно. В історичній частині міста щороку проводять карнавал, який триває три дні, коли вулиці міста заповнюють люди в середньовічних костюмах, і звучить старовинна музика.