Приморський бульвар

Приморський бульвар

Приморський бульвар

Приморський бульвар

Приморський бульвар – одна з найкрасивіших вулиць Одеси. Він починається від палацу Воронцова, побудованого за проектом архітектора Ф. Боффо в 1828 році на місці турецької фортеці Єні Дунья, і закінчується будівлею Міської думи (в минулому біржа), біля якої у 1904 році, до 50-річчя Кримської війни, була встановлена чавунна гармата. Також перед будівлею думи знаходиться пам’ятник А. С. Пушкіна.

Забудована будівлями тільки одна сторона бульвару, крутий схил іншого боку веде до одеського порту, до нього ж від бульвару спускається знамениті Потьомкінські сходи. Над сходами встановлено пам’ятник найвідомішому з одеських градоначальників Армана дю Плессі – дюку де Рішельє (прапраправнучатому племіннику широко відомого кардинала Рішельє).

При будівництві бульвару робітниками були виявлені залишки давньогрецького поселення. Після проведених археологічних робіт, розкопки вирішено було накрити скляним куполом, і тепер це місце – одна з визначних пам’яток бульвару.

На Приморському бульварі спочатку селилася еліта міста, тут можна побачити будинки, де жили Потоцький, Наришкін, Маріні та інші, які залишили свій слід в історії, особистості. Ці будинки, а також розташовані тут же будівлі присутствених місць і готелів створюють неповторний архітектурний ансамбль, гордість городян і предмет захоплення гостей міста.