Лувр

Лувр

Лувр

Лувр

Лувр – один з найбільших, найстаріших і найвідоміших художніх музеїв світу з багатющою колекцією різноманітних експонатів. Музей розташований в центрі Парижа, на правому березі Сени.

Музей розміщується в Луврському палаці (Palais du Louvre), який спочатку був фортецею, збудованою у XII столітті в епоху Філіпа ІІ. Залишки фортеці видно досі. Будівля неодноразово розширювалася, перед тим як прийняти вигляд сучасного Луврского палацу.

Вперше двері музею були відкриті для публіки 8 листопада 1793 року, під час Французької революції. Тоді була представлена експозиція з 537 картин. Розмір колекції збільшився в епоху Наполеона, коли Лувр був перейменований в музей Наполеона (Musée Napoléon).

В даний час в колекції Лувра налічується понад 300 000 експонатів різних епох і цивілізацій, однак тільки 35 000 демонструються в залах. Серед них можна знайти барельєфи з ассірійських палаців, єгипетську живопис і багато чого іншого.

Найвідоміші експонати Лувру: звід законів Хаммурапі, Венера Мілоська, Ніка Самофракийская, Джоконда (Мона Ліза) та інші роботи Леонардо да Вінчі, картини Рембрандта, Тиціана, Свобода на барикадах кисті Делакруа.

Протягом останніх декількох років Лувр очолює список найбільш відвідуваних музеїв світу, який складає впливовий британський щомісячний журнал The Art Newspaper (TAN). В 2011 році музей відвідали 8 800 000 любителів мистецтва.