Памятник Петру Першому

Памятник Петру Першому

Памятник Петру Першому

Памятник Петру Першому

Московський пам’ятник Петру Першому роботи Зураба Церетелі стоїть, вірніше, височить на березі Москви-ріки навпроти храму Христа Спасителя. Він був встановлений на насипному острові біля поділу Москви-ріки і Водовідвідного каналу в 1997 році за замовленням Уряду Москви на честь 300-річчя російського флоту. Це один з найвищих пам’яток світу – він підноситься над землею майже на 100 метрів.

Бронзова фігура російського царя, що стоїть на тлі парусника, є своєрідною домінантою цього району Москви. Так і в технічному сенсі пам’ятка є унікальною інженерною спорудою. Всередині споруди є спеціальна сходи для спостереження за станом пам’ятника. Фундамент монумента, який утворює острів, оточений фонтанами, що створює ефект руху корабля.

У російському суспільстві ставлення до цього гіганту Церетелі неоднозначне. Хтось повністю відкидає монумент, вважаючи його потворним, хтось, навпаки, вважає його повноцінним об’єктом мистецтва. Об’єктивно відомо, що у візуальному образі пам’ятника допущені деякі неточності, пов’язані з розташуванням штандарта.