Палац Юсупових на Мийці

Палац Юсупових на Мийці

Палац Юсупових на Мийці

Палац Юсупових на Мийці

Цей палац поміняв багато господарів і багато разів перебудовувався. Лише в 1830 році його купив Микола Юсупов, який володів ним до 1917 року. У палаці жило п’ять поколінь Юсупових, тому палац і носить їх ім’я, хоча це був один із 57 палаців Росії, які їм належали.

Інтер’єр палацу оформляли Віги, Медічі й інші відомі італійські і російські майстри. В 1832-1834 роках до палацу було добудовано ще один корпус, в якому розмістився театр. Пізніше була побудована Покровська церква, яка, на жаль, не збереглася.

Палац відомий Санкт-Петербургу як місце, в якому сталося вбивство Григорія Распутіна. Князя Фелікса Юсупова заслали в маєток «Рокитне» за участь у вбивстві. Після цього випадку в замку розміщувалися консульства, музеї з картинною галереєю, Будинок вчителя і багато інших закладів. Зараз у палаці проводяться різноманітні екскурсії, а також в будівлі діє Камерний музичний театр, де регулярно проводяться вистави. У підвалі, де вбили Распутіна, відкрита виставка «Григорій Распутін: сторінки життя і смерті».