Старе місто Несебр

Старе місто Несебр

Старе місто Несебр

Старе місто Несебр

Несебр (Несебир) – один з найстаріших європейських міст і найкрасивіших міст Болгарії, заснований більше 2000 років тому. Незважаючи на численні готелі і туристичні комплекси, Старий Несебр, розташований на маленькому півострові, як і раніше залишається вишукано-давнім і романтичним.

З початку першого тисячоліття до н. е. тут існувало фракійське поселення, згодом перетворене в грецьку колонію. Від античних часів до наших днів в Старому Несебрі збереглися руїни кріпосної стіни, вежі, ворота, рельєфи, рештки візантійських терм. Земля тут зберігає ще багато таємниць, тому розкопки тривають досі.

В кінці I століття в Несебрі прийняла смерть перша християнська жінка-великомучениця — свята Ірина Македонська.

Культурний і економічний розквіт Несебра припало на XIII-XIV століття, але в 1452 році Несебир упав під натиском турків. Від часів Османського ярма збереглися старий фонтан та турецькі лазні.

У 1956 році Несебр був оголошений містом-музеєм, а в 1983 році Старе місто включений в список Всесвітньої спадщини Юнеско.

Серед пам’яток, які необхідно оглянути в Несебрі, церкви Христа Пантократора, Св. Івана Хрестителя, Св. Софії та ін., пам’ятник Святому Миколаю, а також західна кріпосна стіна з воротами. Крім архітектурних красот Несебр по праву пишається прекрасними піщаними пляжами, затишними кафе і ресторанами, а зовсім поруч з містом розташований один з найвідоміших курортів Болгарії – Сонячний берег.