Мирський замок

Мирський замок

Мирський замок

Мирський замок

Мирський замок зберігають численні легенди. Одні з них стверджують, що поруч з замком був розташований сад, який Микола Святополк-Мирський вирубав, а на новому місці викопав ставок, за що був проклятий: в цьому ставку потонула княгиня Сонечка і сам Микола.

Оборонний замок в готичному стилі був побудований князем Илиничем в XVI-XVII століттях на місці володінь брестської старости. Після зміни власника замок перебудували в ренесансному стилі. Фортеця зазнала безліч руйнувань з боку шведів, французів, поляків, росіян.

Зараз будівля являє собою фортецю з червоної цегли з біленими вставками. Всі вежі замку зроблені однаково, але прикрашені орнаментом по-різному: поясу веж продовжують ідентичні пояса на стінах, що створює цілісну композицію замку, що не має аналогій в Прибалтиці, Польщі та Росії. Гармонійне поєднання готики, бароко і ренесансу помітно виділяє Мирський замок серед інших оборонних споруд.

Мирський замок свого часу був потужним військовим укріпленням, в якому використовувались майже всі елементи фортифікації середніх віків, а також місцеві традиції білоруського зодчества, за що фортеця в 2000 р. зарахували до пам’ятників всесвітньої спадщини.