Набережна столиці Родосу

Набережна столиці Родосу

Набережна столиці Родосу

Набережна столиці Родосу

Набережна Родосу йде уздовж кріпосних стін, що надає їй дивовижний середньовічний вигляд. Набережна ділиться на три порти – історичний пір Мандраки, для невеликих яхт та екскурсійних човнів, туристичний порт, де швартуються круїзні лайнери і комерційний порт, де можна побачити гігантські суховантажі. Всі ці сучасні кораблі дуже незвично виглядають на тлі фортечних стін. Порт Мандраки цікавий тим, що за переказами саме тут стояв знаменитий Колос Родоський – одне з семи чудес світу. Статуя обрушилася під час землетрусу у 222 році до н. е. В тих місцях, де в землю упиралися широко розставлені ноги Колоса, тепер на високих колонах стоять фігури оленів.

На молу порту Мандраки збереглося три з тринадцяти середньовічних вітряних млинів, на яких мололи зерно, вивантажене з торговельних кораблів. У кінці молу знаходиться фортеця Святого Миколая, служила важливим елементом оборонної системи Родосу.

На північ від гавані знаходиться церква Благовіщення – аскетичне і суворе за стилем будівлі. Сьогодні це Кафедральний собор Родосу. Поруч знаходяться Національний Театр і мечеть Мурата Реиза з витонченим білим мінаретом.