Собор Святого Марка

Собор Святого Марка

Собор Святого Марка

Собор Святого Марка

Собор Святого Марка — це унікальний кафедральний собор Венеції, який був придворною капелою при палаці дожів до 1807 року. Він являє собою рідкісний приклад візантійської архітектури в Західній Європі. Розташований храм на площі Святого Марка, неподалік від Палацу дожів.

Собор прикрашений численними мозаїками, які виконані у візантійському стилі і є місцем зберігання мощей святого апостола Марка, а також багатьох цінних предметів мистецтва, які були вивезені з Константинополя в період хрестових походів. У 1987 році храм увійшов в число об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Тривале будівництво собору вплинуло на його архітектурний стиль. Спершу він був зведений як грецька класична базиліка, що має суворий романський фасад, але за роки перебудов він придбав свій сучасний образ, в якому змішалися різноманітні стилі. Це можна пояснити тим, що в оздобленні храму використовувався східний мармур і колони, а також романські і грецькі барельєфи, привезені в різний час в Венеції. В архітектурі будівлі присутні італійські та візантійські скульптури.