Маяк Аланьї

Маяк Аланьї

Маяк Аланьї

Маяк Аланьї

Маяк в Аланьї – струнке білосніжна споруда, яка освітлює шлях кораблям ось вже майже півтора століття. Маяк був побудований в 1880 році в Парижі, і тільки потім перекочував на турецький берег. Французи управляли своїм творіння аж до 1936 року. Щоб подивитися ближче на цей історичний пам’ятник Османської імперії, досить пройти по довгому молу в гавані на півострові Дилдаре в Хисаричи махаллі.

Кораблі, що знаходяться в акваторії Середземного моря поблизу від Аланії, орієнтуються на його світла в темний час доби. Світло аланийского маяка видно на відстані 200 морських миль, хоча сам маяки невисокий – близько 20 метрів. Розташований він на висоті 209 метрів над рівнем моря. Маяк був дуже добре відреставрований, про що свідчить його зовнішня та внутрішня білизна, а також красиві подновленные фрески на морську тематику, що тягнуться по стіні вздовж гвинтових сходів усередині маяка.

На сьогоднішній день управління маяком належить черговим, що живуть тут же поруч у гуртожитку разом зі своїми сім’ями. Вони контролюють систему освітлення, підключену до газової труби – в протилежність фитилю газової лампи, яка висвітлювала маяк раніше. Вхід в маяк періодично буває платним, але іноді – навпаки, як пощастить туристам.