Монастир Монтсеррат

Монастир Монтсеррат

Монастир Монтсеррат

Монастир Монтсеррат

Монастир Монсеррат є найстарішим бенедиктинським монастирем в Іспанії. Він розташувався на високій однойменній горі. Протягом століть ця дивовижна по своїй красі гора з численними вершинами була джерелом натхнення для багатьох митців, музикантів, поетів. Немов магніт сюди тягнуло мандрівників, паломників і скелелазів.

Монастирський комплекс, присвячений Пресвятої Божої Матері, що знаходиться на висоті 725 метрів над рівнем моря. Його історія пов’язана із красивою легендою про те, що одного разу в древності в одній з печер пастухи знайшли невелику дерев’яну статую Мадонни з немовлям на руках. Знайдена статуетка володіла даром чудотворінь, і на місці її виявлення був споруджений перший скит. У 1025 році абат Риполя – Олиба заснував на цьому місці новий монастир і присвятив його Святої Божої Матері Монсеррат. За свою тривалу історію монастир був свідком багатьох подій, як сумні, так і радісних. Він пережив відокремлення і перетворення в самостійне абатство, будівництво бібліотеки, сильне руйнування наполеонівськими військами і руїни в результаті громадянської війни 1936 року.

Зараз в монастирі постійно проживає 80 служителів статуту Св. Бенедикта, які проводять дні в постійній праці та молитві. Зі всієї Каталонії сюди стікаються тисячі паломників. Люди йдуть поклонитися «Моренете» – так любовно каталонці називають покровительку своєї країни. У монастирі можна послухати дивовижне спів хору хлопчиків Ла Эсколания, який існує з давніх часів.