Соборна мечеть Санкт-Петербурга

Соборна мечеть Санкт-Петербурга

Соборна мечеть Санкт-Петербурга

Соборна мечеть Санкт-Петербурга

Соборна мечеть Санкт-Петербурга – діюча мусульманська мечеть і пам’ятник ісламської архітектури початку двадцятого століття. Соборна мечеть визнано об’єктом культурної спадщини Російської Федерації і знаходиться під егідою держави.

Соборна мечеть була побудована в 1913 році, однак оздоблювальні роботи затягнулися ще на сім років. Мечеть зводилася за проектом архітектора Васильєва, а в оформленні брав участь майбутній член академії наук, відомий тюрколог Олександр Самойлович.

До будівлі Мачахкалинской джума-мечеть в 1996 році Соборна мечеть Санкт-Петербурга вважалася найбільшою в Росії. Розміри будівлі і справді вражають – її довжина – понад 45 метрів, а два мінарети підносяться на 48 метрів над землею. Мечеть може вмістити до 5000 чоловік одночасно.

Сьогодні Соборна мечеть – одна з найбільш незвичайних будівель Санкт-Петербурга, дуже виділяється на тлі архітектурного стилю північної столиці. І хоча вхід в мечеть для немусульман зазвичай закритий, інтер’єром мечеті можна помилуватися, записавшись на одну з численних екскурсій.