Історичний центр Ханьї

Історичний центр Ханьї

Історичний центр Ханьї

Історичний центр Ханьї

Зараз місто Ханья складається з старої частини міста і нової, мало чим відрізняється від сучасного європейського міста. Справжнє диво, що під час бомбардувань під час Другої Світової війни, історична частина Ханьї здебільшого залишилася недоторканою і збереглася до наших днів. Старе місто вважається найкрасивішим містом на Криті. Старе Місто обмежується венеціанської фортечною стіною, а центром міста вважається район Кастеллі.

Розташовуючись на пагорбі, як би над портом, Кастеллі виконував важливу оборонну роль для всього міста. Зараз тут розташований один з п’яти кварталів старого міста – Кастеллі. На жаль, від старої архітектури тут мало чого залишилося.На захід від Кастеллі знаходиться найпопулярніша серед туристів площа Элефтериоса Венізелоса або Сантривани. Тут же знаходиться знаменита Мечеть Яничарів. На заході старого міста знаходиться квартал Топанас , в якому в повній мірі можна перенестись у часи венеціанського правління.Адже тут найкраще збереглися венеціанські будинку і вузькі вулички. А на півночі кварталу Топанас знаходиться фортеця Фіркас, що датується 1629 роком, на території якої розташувався морський музей. Південніше кварталу Топанас знаходиться Єврейський квартал. Тут збереглася частина кріпосної стіни і бастіон Щіаво.

Тут також збережися старі вузькі вулички та будинки, побудовані венеціанцями. На схід від кварталу Кастеллі знаходиться квартал Спландзиа, в якому розташовані Арсенали XV століття, церква Святого Миколая, православна церква Святих Бессребренников і церква Рокко.