Сад Тюїльрі

Сад Тюїльрі

Сад Тюїльрі

Сад Тюїльрі

Сад Тюїльрі знаходиться в самому центрі Парижа – між площею Згоди та Лувром. Ідея розбити сад у цьому місці належить королеві Катерині Медичі. Ще в XV столітті це була околиця міста, де розташовувалася звалище і добувалася глина. В середині XVI століття почалися перші роботи з благоустрою території.

Сад за структурою неоднорідний, кожен садівник нового короля переробляв його за бажанням свого господаря. Якщо Людовик XVIII на початку XVII століття використовував сад як територію для полювання, то вже в 60-х роках цього ж століття під керівництвом відомого ландшафтного архітектора Андре Ленотра сад став набувати свій сучасний вигляд. З часом у саду Тюїльрі з’явилися тераси, фонтани, ставки, алеї, квітники, статуї та скульптури. У 1667 році, на прохання відомого казкаря Шарля Перро, сад відкрили для загального відвідування, а через століття, в 1780 році, тут з’явилися перші громадські туалети.

Сучасний сад Тюїльрі – це величезна упорядкована територія, де прогулюються пусті парижани та гості міста. Тут працюють клоуни, вуличні артисти, музиканти. У західній частині саду знаходиться Музей Оранжері, в якому виставлена багата колекція полотен імпресіоністів. В саду також знаходяться справжні скульптури XIX-XX ст.

У період Другої Світової війни парк постраждав від двох потрапили в нього снарядів, але сьогодні він являє собою приємне місце для романтичної прогулянки.