Королівський Ботанічний сад

Королівський Ботанічний сад

Королівський Ботанічний сад

Королівський Ботанічний сад

Королівський ботанічний сад (Royal Botanic Garden) – найбільший в Азії ботанічний сад, розташований в Пераденіі, в декількох кілометрах на південь від міста Канді. Географічне розташування саду сприяє збільшенню різновидів листяних рослин. Офіційне відкриття ботанічного саду відбулося в 1821 році.

На території 60 га цвітуть і пахнуть практично всі можливі рослини, які ростуть на території острова: від орхідей, меморіального фікуса короля Едуарда VII, цейлонського залізного дерева російського імператора Миколи II до ялини, посадженої Юрієм Гагаріним. Сам сад розкинувся уздовж петлі самої великої ріки Шрі-Ланки – Махавелі. По берегах річки зарості бамбука перешкоджають ерозії ґрунту і в той же час додають шарм навколишнього пейзажу.

Сад розбитий на декілька зон, що відображають різні типи тропічної флори, серед яких можна виділити особливо цікаві: Зона Орхідей, на територію якої потрібен спеціальний пропуск, Зона кімнатних рослин, славиться унікальними формами листя і різноманіттям забарвлень, і Пальмовий гай. Компанію рослинам складають летючі лисиці і зграї веселих мавп.