Іспанські сходи

Іспанські сходи

Іспанські сходи

Іспанські сходи

Якщо говорити про історію появи Іспанських сходів, то можна сказати, що вона стала результатом вікової боротьби між французами й іспанцями в Римі. Головна проблема полягала в тому, що монументальний Палаццо ді Спанья домінував над площею в той час як у французів була тільки одна церква Сантиссіма Трініта деї Монті, яка займала пагорб Пінчо.

Французький дипломат Етьєн Геффье підрахував, що ці дві точки потрібно з’єднати сходами, і заповів 20 тисяч скудо на реалізацію свого задуму. Кардинал Мазаріні, почувши про це заповіті, зажадав встановити на вершині сходів кінну статую короля Людовика XIV. Але ця ідея образила Римського папу, проект Іспанських сходів був відкладений і про нього не згадували аж до смерті французького короля в 1714 р.

Потім будівельні роботи поновилися і тривали з 1723 по 1725 рік. В кінцевому підсумку від статуї короля над Римом відмовилися, а геральдичні лілії Бурбонів у декоративному оздобленні сходи тактовно поєднали з головними символами влади Папи Римського (корона і орел).