Античний Ієраполя

Античний Ієраполя

Античний Ієраполя

Античний Ієраполя

Руїни античного міста Ієраполя (Ієраполіс), або «Священного міста», знаходяться приблизно в 17 кілометрах від провінційного турецького містечка Денізлі. Вони розташовані на гірській височині, висота якої становить 350 метрів.

Однією з найбільш значущих пам’яток Іераполіса вважається античний театр, розташований на схилі пагорба. Будівля зведена з цілісних каменів, загальна висота його ступенів становить близько ста метрів. П’ятдесят рядів, розділених проходами на сім секторів, являють собою місця для глядачів. Після завершення будівництва театр міг вмістити близько десяти тисяч чоловік. Тут же можна побачити руїни Храму Аполлона.

Одним з найбільш значущих місць паломництва християн став храм Святого Філіпа, споруджений на місці його смерті. Проте одне з численних землетрусів практично повністю зруйнувало цю святиню.

У Иераполисе знаходиться один з найбільших некрополів Малої Азії епохи еллінізму, Риму і раннього християнства, який зі всіх сторін підступає до стін міста.
Ще в античні часи до Іераполісу, відомому своїми термальними джерелами, збиралося величезне кількість хворих, які сподіваються на зцілення. Багато з них, вилікувавшись, поверталися додому, а інші залишалися тут назавжди. Саме цим пояснюються величезні розміри місцевого Некрополя. Померлих у Иераполисе ховали відповідно до їх традицій, тому кладовище відрізняється надзвичайною різноманітністю могильних пам’ятників і надгробків.

Не можна не сказати про музеї, що знаходиться у Римських лазнях, одному із самих значних споруд стародавнього міста. В колекції музею представлені коштовності, монети, архітектурні фрагменти і саркофаги, але основні експонати – це скульптури і барельєфи. Тут виставлені предмети історії, знайдені при розкопках таких древніх міст як Ієраполіс, Колосия, Лаодикія, Триполіс.