Ратуша Стокгольма

Ратуша Стокгольма

Ратуша Стокгольма

Ратуша Стокгольма

Будівля міської ратуші по праву вважається одним з найвідоміших символів Стокгольма. Це місце, де щорічно дають знаменитий обід для лауреатів Нобелівської премії.

У 1907 році міською радою Стокгольма був оголошений конкурс на кращий проект будівлі міської ратуші. Переможцем став Ragnar Östberg (Рагнар Эстберг). Будівництво тривало 12 років і було завершено лише в 1923 році. В процесі будівництва архітектор постійно змінював проект, і в результаті в архітектурі будівлі відбулося змішання стилів: грунтовний, строгий північно-європейський стиль пом’якшений елементами східної і венеціанської архітектури (зірочками, статуями, балконами). На будівництво було витрачено майже 8 мільйонів штук червоної цегли.

У Синьому залі ратуші проходить щорічний Нобелівський обід. Зал називається Синім, т. к. за початковим задумом архітектора його стіни повинні були покрити синьою емаллю. Зрештою, Эстберг передумав, а назва залишилася. Над Синім залом розташований Зал Золотий, і він повністю виправдовує свою назву – стіни його оздоблені мільйонами шматочків позолоченою смальти.

Вежа ратуші, монументальна будова висотою 106 метрів, прикрашена трьома позолоченими коронами – символом Швеції. На башті влаштовано оглядовий майданчик, піднятися на яку можна, подолавши 365 сходинок.