Руїни Сьедры

Руїни Сьедры

Руїни Сьедры

Руїни Сьедры

Сьедра – античне місто, розташований на південному узбережжі Малої Азії. Збереглися до наших днів руїни цього древнього міста розкинулися на березі невеликої затоки, недалеко від Аланії. Залишки древнього міста знаходяться на пагорбі, який виконує роль розділової лінією між сучасними селищами Коргисак і Секі.

Римський місто було засноване в III ст. до н. е. Зараз погляду туристів відкриваються численні мозаїки і колони, тріумфальна арка, збереглися дуже добре. На території античного міста знаходяться три басейни-водойми, виконують роль резервуарів для зберігання питної води. Вони досі служать місцевим жителям, які використовують їх для зрошення полів. Вода у водойми надходить з розташованого поблизу джерела, який був виявлений жителями міста ще в давнину. Під час розкопок археологи виявили в декорі стін джерела елементи, які дозволяють датувати його давньоримським часом. З внутрішньої сторони поверхню водойм була покрита штукатуркою, яка частково збереглася до цих пір. Вода подавалася по спеціальній системі з єдиним отвором. Поряд з водоносним джерелом знаходиться печера, на стінах якої збереглися кольорові малюнки. З допомогою освітлювальних приладів можна їх розглянути.

Під час розкопок на цьому місці було знайдено безліч дощечок з записами про спортивних змаганнях чи іграх, які можливо проводилися в той час. Тепер вчені в різних музеях світу б’ються над розгадкою відомостей, записаних на табличках з Сьедры.