Гора Філерімос

Гора Філерімос

Гора Філерімос

Гора Філерімос

Гора Філерімос (висотою 270 метрів) на острові Родос названа на честь ченця, який оселився тут у ХІІІ столітті. Чернець привіз із собою чудотворну ікону Богородиці, роботи апостола Луки і побудував маленьку церкву.

У XIV столітті лицарі збудували на горі свої перші укріплення і звели монастир Богородиці, де зберігалася ікона. Зруйнований під час турецької окупації, монастир був відновлений італійцями на початку XX століття і відданий ордену капуцинів.

Сьогодні діє тільки храм Филеримской Богородиці. Він розділений на дві половини: одна колись була католицькою, інша – православної. Це місце, де примирилися дві гілки християнства. Сьогодні діє тільки православна частина, а місце чудотворної ікони займає копія, але від цього храм не втратив своєї благодаті і таємничості.

Ченці-католики проклали недалеко від монастиря так званий “Шлях на Голгофу”. Цей шлях дорівнює відстані, яку пройшов Ісус, несучи свій хрест. Дорога проходить по кипарисовій алеї і відзначена проскинитариями, спорудами з каменю із зображеннями страстей Господніх.

Алея закінчується 18-метровим хрестом, який є оглядовим майданчиком. На хрест можна піднятися по вузькій гвинтовий драбинці. Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 10-12 метрів над рівнем гори, і з неї відкривається чудовий вид на весь західний Родос і довколишній аеропорт.

Філерімос і сьогодні має свої таємниці і легенди. Одна з них – чудовий лікер, настояний на травах виключно з цієї гори. Рецепт належав ченцям, що передали свої секрети одній грецькій родині. І сьогодні такий лікер можна купити тільки тут, на лавочці неподалік від монастиря у нащадків тієї сім’ї.