Левиний каскад

Левиний каскад

Левиний каскад

Левиний каскад

Левиний каскад – це фонтанне споруда в Нижньому парку Петергофа. Каскад був побудований на місці Ермітажного каскаду,будівництво якого було задумано ще в 1720 році, побудований він був у XVIII столітті за проектом А. Н.Вороніхіна і зруйнована в 50-х роках XIX століття. На його місці за проектом архітектора А. В. Штакеншнейдера в 1857 році був побудований каскад, названий Левиним.

Каскад являє собою басейн, оточений 14-ю величними восьмиметровими колонами з граніту. Між колонами розміщені 12 мармурових чаш, з яких б’ють одноструйные фонтани,вода з яких через 22 маскарони потрапляє в басейн. В середині фонтану знаходиться скульптура роботи Ф. Толстого під назвою Німфа Аганипа, з глечика на її плечі в басейн ллється струмінь води. У крил колонади стоять два бронзових лева, з пащі кожного з них падає струмінь води.

Під час Великої вітчизняної війни каскад був зруйнований. Група архітекторів під керівництвом В. С. Баниге розробила план реконструкції фонтану. У серпні 2000 року фонтанне споруда знову почала функціонувати.