Порохова вежа

Порохова вежа

Порохова вежа

Порохова вежа

Порохова вежа — потужна 65-метрова вежа з проїзною аркою, виконана в псевдоготичному стилі. Була закладена в 1475 році і повинна була стати одним з тринадцяти входів в Старе Місто. Однак цей задум не був втілений у життя. Незабаром після початку будівництва король повернувся в Празький град і Старе Місто втратило своє значення царської резиденції.

Вежа, до того моменту вже багато оздоблена, так і залишилася недобудованою. Пізніше вона використовувалася як склад пороху, після чого й отримала свою назву.

Під час облоги Праги прусською армією в 1757 році башта сильно постраждала, і в 1799 році з неї було знято пошкоджені прикраси, які загрожували життю та здоров’ю перехожих, так як в будь-який момент могли впасти.

Сучасний вигляд вежа отримала тільки в 1886 році, після масштабної реконструкції, проведеної під керівництвом Йозефа Моцкера. Фасад башти був оновлений, а стіни декоровано скульптурами царствених осіб, національних святих, ангелів і різними сюжетами церковної тематики.

У наші дні в башті розташовується фотовиставка. Крім того, тут знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий панорамний вид на Прагу. Але щоб потрапити на неї, необхідно подолати 186 сходів гвинтових сходів.