Новодівочий монастир

Новодівочий монастир

Новодівочий монастир

Новодівочий монастир

В наші дні Новодівочий монастир є філією Історичного музею Москви (утворений в 20-30 роки минулого століття після закриття монастиря). Тут зібрана представницька колекція предметів мистецтва – ікони, давньоруська живопис, тканини, цінні рукописи, колишнє церковне майно цього та інших монастирів. У тому числі внески та подарунки, зроблені історичними особами: Іваном Грозним, Борисом Годуновим, царівною Софією Олексіївною, відомими боярами. Однак музей цінний не тільки своєю унікальною колекцією, але й історико-архітектурним ансамблем 16-17 століть.

Сам монастир був заснований, як прийнято вважати, Великим князем Василем III в 17 столітті на честь приєднання Смоленська до російським землям. Назва походить або від розташування на Дівочому полі чи, можливо, від прізвища його першої ігумені Олени Девочкиной. Майже відразу монастир став притулком для царських вдів і царівен. До 1922 року монастир був дуже відомою і багатою обителлю. В радянській час його закрили.

Новодівочий монастир входить в південне оборонне кільце Москви. І досі виглядає якщо не войовничо, то готовим до оборони. На його території збереглося шість храмів та інші історичні споруди. При монастирі розташоване знамените Новодівоче кладовище, де покоїться безліч знаменитих людей Росії. Сам комплекс монастиря включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.