Стежка Голіцина

Стежка Голіцина

Стежка Голіцина

Стежка Голіцина

Гірська стежка, вирубані на схилі гори Коба-Кая. Названа по імені князя Лева Голіцина, колись володів селищем Новий Світ. Була побудована в 1912 році спеціально до візиту царя Миколи II. Сьогодні являє собою один з найцікавіших еко-маршрутів. Захоплення туристів викликають види на мис Капчик, Синю бухту, Царський пляж.

Стежка простяглася більш ніж на 5 кілометрів, прогулянка по ній займає близько 2 годин. Стежка бере свій початок на березі Зеленої бухти, веде за скелястого узбережжя Чорного моря, повертає в грот Шаляпіна (інакше — грот Голіцина) і закінчується в ароматній Ялівцевим гаю.

З гротом пов’язано кілька цікавих легенд. По одному з них, грот має настільки гарну акустику, що в ньому давав концерт сам Шаляпін (прийнято вважати, що тому грот названий його ім’ям). З іншого — винороб князь Голіцин зберігав у ньому шампанське, яке сам виробляв (цим пояснюється друга назва).

Висота грота становить 25-30 метрів, а в самому його центрі розташований колодязь, в якому накопичується чиста джерельна вода.