Єгипетський обеліск

Єгипетський обеліск

Єгипетський обеліск

Єгипетський обеліск

Обеліск спочатку був встановлений в Єгипті фараоном Тутмосом III в XVI столітті до н. е .. В даний час пам’ятник розташований в Стамбулі, біля станції метро Sultanahmet, і його сьогоднішня висота дорівнює 25,5 метрів.

Раніше висота Єгипетського обеліска була дорівнює 30 метрам, але з-за численних перевезень, демонтажу і установок його основу значно постраждало, що послужило зменшення висоти. Монумент побудований з червоного граніту, на чотирьох сторонах обеліска описуються перемоги Тутмоса III, які він скоїв у боях на берегах Євфрату. Через століття Костянтин II, імператор Риму, перевіз Єгипетський обеліск в Олександрії, де і встановив його у 357 році. Однак Феодосієм I в 390 році пам’ятник знову був перевезений – тепер уже в Константинополі (нинішній Стамбул).

Обеліск встановлений на мармуровому п’єдесталі, який з усіх боків прикрашений рельєфами із зображеннями імператора Костянтина, його сім’ї і радників, які спостерігають за рухом колісниць. Також на рельєфах можна побачити зображених музикантів, танцівниць і рабів, що приносили клятву вірності імператору.