Вежа Агбар

Вежа Агбар

Вежа Агбар

Вежа Агбар

Барселона, поряд зі своїми історичними пам’ятками, може пишатися і сучасними архітектурними шедеврами. Серед них особливо виділяється Вежа Агбар заввишки 34 поверхи — зразок новітніх технологій та інновацій в архітектурі.

Будівництво цього унікального будинку було розпочато в 1999 році на площі Пласа ліс Глорес Каталанес і було завершено в 2005 році. В якості головного архітектора виступав француз Жан Нувель, а в якості спонсора — фірма Агбар, та сама компанія, в честь якої і був названий цей знаменитий хмарочос. На урочистому відкритті був присутній сам король Іспанії.

Жан Нувель стверджував, що на створення форми цієї будівлі його надихнули обриси гори Монсеррат та дзвіниця Собору Святого Сімейства. Однак серед місцевих жителів та численних туристів за вежею закріпилася фамільярне назва «Огірок», що, втім, ніяк не применшує достоїнств цієї споруди.

Вежа створена за останнім словом техніки: зовні вона мерехтить всіма можливими кольорами, а всередині самостійно регулює споживання електроенергії шляхом простого відкриття і закриття жалюзі. Особлива система подвійного фасаду допомагає регулювати температуру в приміщеннях. Для створення сприятливих кліматичних умов у вежі встановлена сучасна система кондиціонування. Будівля має округлу форму, всередині якої функціонують ліфти, а навколо розташовані офіси. Особливо красива вежа в нічний час: понад 4000 світлових приладів дозволяють змінювати підсвічування фасаду і створювати з їх допомогою різні зображення.