Базиліка святого Георгія

Базиліка святого Георгія

Базиліка святого Георгія

Базиліка святого Георгія

Базиліка святого Георгія розташована на острові святого Георгія (Острові кипарисів), який знаходиться навпроти Палацу дожів у Венеції.

Церква, присвячена святому Георгію, була зведена ще у VIII-IX століттях. В 982 році дож Трибуно Меммо передав її разом з усім островом ченцеві-бенедиктинцу Джованні Морозіні. Таким чином навколо церкви був зведений монастир. Цікаво відзначити, що бенедиктинці досі проводять служби в церкві. Особливо значуща меса, яка проводиться 31 грудня-1 січня. Її особливість полягає в тому, що ченці одягаються в історичні одягу.

Сучасна церква була побудована в XVI столітті за проектом архітектора Андреа Палладіо. Роботи з будівництва почалися в 1566 році, а закінчено були вже на рубежі XVII століття після смерті Палладіо архітектор Вінченцо Скамоцці.

Фасад оформлений двома фронтонами, які оздоблює зубчастий карниз. Внутрішнє оздоблення храму поєднує в собі деталі класичної церкви і хрестоподібну форму християнських соборів. Також у церкві помітно вплив Контрреформації. Вівтар прикрашений дерев’яними хорами, барельєфи для якого виконав Альберт Ван дер Брюле.