Площа Александрплац

Площа Александрплац

Площа Александрплац

Площа Александрплац

Площа Александрплац названа на честь російського царя Олександра I в пам’ять про його візит до Берліна в 1805 році. Головними її пам’ятками є Червона Ратуша, телевізійна вежа і численні хмарочоси.

Площа стала найважливішим торговим центром після побудови Центрального ринку та універмагу «Титц» в XIX-XX століттях. Також світову популярність площі приніс роман Альфреда Деблина «Берлін, Александрплац», написана в 1929 році.

Площа майже повністю зруйнували під час Другої світової війни. Її почали відновлювати в 60-х роках, а також активно забудовувати висотками, які сформували сучасний вигляд площі.

Найвищою будівлею площі є телевежа, побудована в 1966-1969 роках. Її висота сягає 365 метрів. Вежа повинна була символізувати силу комуністичної технічної думки Східної Європи. На оглядовий майданчик, що знаходиться в 203 метрах над землею, туристи піднімаються за 40 секунд. Над майданчиком обертається кав’ярня «Телекафе», яка дає туристам можливість сидіти за столиком і насолоджуватися мінливими краєвидами за вікном.