Будівля Парламенту в Будапешті

Будівля Парламенту в Будапешті

Будівля Парламенту в Будапешті

Будівля Парламенту в Будапешті

Будівництво велося з 1885 по 1904 роки за проектом відомого прихильника нео-готики Імре Штейндля. Будівля розташована так, що з будь-якої сторони можна розглянути особливості його архітектури: динамічність ліній, різноманіття декору, безліч стрілчастих вікон і арок.

У величному вигляді Парламенту тон задають шпилі неоготичних веж і могутній купол діаметром 20 метрів, підноситься між двома головними вежами. Висота купола дорівнює 96 метрам, що символізує дату завоювання Угорщини мадярами у 896 році. Зовнішні фасади Парламенту прикрашені 88 великими і 450 статуями меншого розміру.

Інтер’єри Парламенту пишно декоровані на середньовічний манер з використанням мозаїчних панно, вітражів, позолоти, гобеленів і скульптурних композицій. До головного залу Парламенту, Купольному, ведуть широкі парадні сходи, по обох сторонах якої стоять парні кольорові фігури пажів з емблемами коронації. В Купольному залі зберігається головна реліквія угорської держави – корону святого Стефана разом з короною, державою і мечем.