Амфітеатр Таррагони

Амфітеатр Таррагони

Амфітеатр Таррагони

Амфітеатр Таррагони

Римський амфітеатр знаходиться в мальовничому парку, розкинувся під знаменитим пагорбом – так званому, Середземноморським балконом Таррагони. Будівля амфітеатру має форму еліпса. Добре збереглися глядацькі ряди, сцена площею 62 х 38 м, а також провідні на арену головні ворота. Римський амфітеатр був побудований в II столітті, а археологи виявили його лише в 1952 році.

Будівництво амфітеатру в місті означало появу ще одного виду розваг – кривавих гладіаторських боїв. Через якийсь час в амфітеатрі розгорталося не менш жорстоке дійство. У часи гонінь на послідовників Христа на арену Таррако вивели трьох осіб: першого міського єпископа Фруктуосаса і двох дияконів – Авгуруса і Евлогиуса. Християн продовжували жорстоко катувати до тих пір, поки вони не померли. Це сумна подія сталася 21 січня 259 року. Знаючи цю історію, не дивно, що Понтій Пилат був уродженцем Таррако. Тут була побудована Пилатова вежа, яку називали Преторій, але в XII столітті після численних перебудов на її місці з’явився Королівський замок.

Чаша амфітеатру, розташована на березі, коли могла вмістити близько 15 тисяч осіб. Правда, частина споруди була розібрана в часи вестготів. Християни побудували прямо на арені амфітеатру базиліку на честь перших мучеників, а пізніше церкву, яка до наших днів, на жаль, не збереглася.