Невський проспект

Невський проспект

Невський проспект

Невський проспект

Невський проспект – одна з перших вулиць Санкт-Петербурга. Невський проспект був спочатку задуманий як дорога від Адміралтейства до Олександро-Невській лаврі. Пряма вулиця була названа «Невської першпективою» по імені монастиря. Прокладали просіку і будували дорогу як ченці Олександро-Невської лаври, так і полонені шведи. Будівництво проспекту було закінчено до 1720 році, землі уздовж Невського відразу стали жвавими: там стали заселятися робочі і служителі монастиря.

Нинішній проспект є найбільш жвавій і однією з найкрасивіших вулиць північної столиці. Проспект перетинає річки Мийку (Зелений міст), канал Грибоєдова (Казанський міст), Фонтанку (Анічков міст). Найбільша ширина становить 60 метрів (біля Гостинного двору), найменша – 25 метрів (біля Мийки).

Проспект – скарбниця пам’яток архітектури і відомих будівель. Тут будинок, побудований в 1804-06 роках, де проживали Грибоєдов А. С. і М. П. Мусоргський, Палац Строганових – єдина будівля, що залишився в незмінному вигляді з моменту спорудження в середині XVIII століття, – Голландська церква Санкт-Петербурга, німецька протестантська церква Святого Петра, відомий по всій Росії петербурзький «Будинок Книги», Казанський собор, знамениті Милютинские і Срібні ряди, костел Святої Катерини, вірменська апостольська церква Святої Катерини, «Великий гостинний двір» і багато іншого.