Замок Сант Анжело

Замок Сант Анжело

Замок Сант Анжело

Замок Сант Анжело

Серед визначних пам’яток Риму відвідування замку Святого Ангела, безумовно, може стати захоплюючим враженням. Ця фортеця спочатку будувалася як гробниця, а в наші дні являє собою захоплюючий лабіринт, що складається з 58 кімнат.

Доля замку Святого Ангела дуже цікава і складна. Легенда свідчить про те, що назва “замок Святого Ангела” з’явилося в 590 році, після того, як по міських вулицях пройшла хресна процесія Папи Григорія Великого. Тоді в місті лютує епідемія чуми. Поглядам моляться над усипальницею постав вкладає меча в піхви ангел. Люди тлумачив це явище як божу милість, і незабаром епідемія припинилася, а через деякий час на даху мавзолею встановили статую ангела.

За довгі роки свого існування він встиг побути і усипальницею, і фортецею і резиденцією папи Римського, і навіть послужити в якості “комори католицької церкви”. Окремі приміщення на першому поверсі, а також підземелля замку, деякий час використовувалися в якості в’язниці. Тут утримувалися під вартою змовники проти Папи, тут в ув’язненні перебували вчені Джордано Бруно і Галілея, а в грудні 1789 року в карцер помістили звинуваченого інквізицією в єресі графа Каліостро. Лише одній людині вдалося втекти з ув’язнення – це був Бенвенуто Челліні – відомий скульптор і автор мемуарів, який прославився не тільки своїми творами, але й цим втечею.