Мечеть Мохаммеда Алі

Мечеть Мохаммеда Алі

Мечеть Мохаммеда Алі

Мечеть Мохаммеда Алі

Мечеть Мохаммеда Алі — одна з найяскравіших пам’яток каїрській Цитаделі. Її побудували за наказом Мохаммеда Алі в 1-ій половині XIX століття в честь старшого сина Тусун Паші. Мечеть також називають «алебастровою», оскільки її стіни облицьовані — хто б міг подумати! — алебастром.

Архітектура прекрасною мечеті Мохаммеда Алі вражає своєю оригінальністю і позитивністю. Мечеть зводилася за проектом архітектора Юсефа Бошна, турка грецького походження. В якості зразка він використовував величний константинопольський храм Святої Софії.

Біля західного фасаду мечеті височать два циліндричних мінарету в османському стилі, а в декорі інтер’єрів домінує стиль турецької рококо. Яскраве освітлення мечеті Мохаммеда Алі забезпечується безліччю скляних ламп і галогенних ламп, які в кілька рядів підвішені на ланцюгах. Інтер’єр буквально вражає своїми неймовірними обсягами.

Двір мечеті оточують чотири галереї з мармуровими колонами і невеликими банями. У внутрішньому дворі стоїть фонтан, в якому мусульмани перед молитвою здійснюють обряд обмивання. Захід фонтану височіє вежа з годинником, виконана з ажурною міді. Це подарунок Мохаммеду Алі від французького короля Луї-Філіпа в знак вдячності за знаменитий обеліск, який зараз прикрашає паризьку площу Згоди.