Грифони Банківського моста

Грифони Банківського моста

Грифони Банківського моста

Грифони Банківського моста

Одним з трьох висячих мостів Санкт-Петербурга, що збереглися до наших днів, є Банківський міст, який прославився далеко за межами міста завдяки своєму архітектурному оформленню. Ланцюги цього мосту були закріплені всередині чотирьох прекрасних грифонів, які розставлені по кутах переправи.

Литі фігури містичних тварин, виконані скульптором П. П. Соколовим, стали одним з головних символів Санкт-Петербурга. Висота монумента складає близько 2,5 метрів. Крила грифонів виконані з міді і позолочені червоним золотом. Давньогрецька міфологія свідчить, що грифони є надійними охоронцями скарбів, саме тому їх обрали для декоративного оформлення моста, розташованого в будівлі банку.

Крилаті містичні тварини знаходяться на чавунних п’єдесталах, над їх головами розташовані великі скляні ліхтарі. У нічний час вони підсвічують скульптуру, і вона починає переливатися різними золотистими відтінками. Жителі Санкт–Петербурга вірять, що грифон Банківського мосту приносить удачу, перед тим як почати важливу справу, необхідно потриматися за крило містичного тварини.