Великий Петергофський палац

Великий Петергофський палац

Великий Петергофський палац

Великий Петергофський палац

Великий Петергофський палац з парками територією близько 1000 га виникла в XVIII столітті на березі Фінської затоки на честь переможного завершення Північної війни.

Ідея створення заміської резиденції належить Петру I. Будівництво будинку почалося в 1714 році, а відкриття відбулося в 1723 році. Палац являє собою цілий комплекс: Верхній сад, Нижній парк, Верхні палати, Великий каскад і система фонтанів, палац Монплезір і т. д. Збереглися документи (малюнки, укази) дають підставу вважати, що проект будівель склав сам цар Петро I.

16 фонтанів, мармурові, золочені, алебастрові та дерев’яні статуї, підстрижені дерева і чагарники, рідкісні рослини у вазах чудово доповнили загальну картину садів Петергофа. Новий палацовий комплекс захоплював всю Європу.

Велика Вітчизняна війна залишила трагічну мітку в історії Петергофського палацу. Гітлерівські війська розграбували і знищили цінності Петергофа: вирубали дерева, розорили парки, а Великий палац спалили.

Після відновлення і повернення всіх Петергофськи цінностей палац став частиною Державного художньо-архітектурного палацово-паркового музею-заповідника «Петергоф». У наші дні, як і раніше дивує красою, блиском і стрункістю палацово-паркового ансамблю.