Будівля Біржі

Будівля Біржі

Будівля Біржі

Будівля Біржі

Будівля біржі в Санкт-Петербурзі є композиційним центром Стрілки Василівського острова.В 1730-х роках торговельний порт був переведений з Троїцької площі на Васильєвський острів,було побудовано дерев’яну будівлю фондової біржі.Потім архітектор Кваренгі спроектував нову кам’яну біржу,будівництво почалося,але було призупинено.І,нарешті,за проектом Тома де тому вона,1804-1816 році було зведено монументальна будівля біржі.А недобудоване за проектом Кваренгі будівлю знесли.

Будівля побудована по типу храмів Давньої Греції, розташований на високій кам’яній платформі — стилобаті і оточене 44 доричними колонами з терасою.Будівля прикрашена скульптурними групами, виконаними скульптором Самсоном Сухановим. На фасаді розміщена скульптурна група «Нептун з двома річками», а з протилежного боку будівлі — «Навігація з Меркурієм і двома річками».

Весь час існування будівлі в ньому розміщувалися різноманітні організації. До 1917 року тут функціонувала біржа, після 1917-го року тут був клуб моряків, потім — Торгова палата Північно-Західної області з музеєм і так далі. З 1940 року тут знаходиться Центральний військово-морський музей. Після переїзду музею в іншу будівлю у звільненому приміщенні біржі планується або пристрій музею,або проведення нафтових торгів.