Храм Пура Лухур Улувату

Храм Пура Лухур Улувату

Храм Пура Лухур Улувату

Храм Пура Лухур Улувату

Храм Улувату знаходиться на самій крайній точці півострова Букіт на південно-заході Балі. Цей індуїстський храм знаходиться на висоті 80 метрів.

Незважаючи на те, що як архітектурна споруда цей храм не вражає якимось особливим розкошами і пишністю, види звідси відкриваються прекрасні. Храм Улувату був заснований в XI столітті балійскім святим Мпу Кутурана, а в XV столітті тут жив легендарний святий Нирартха.

В знак пам’яті про святого Нирартхе на самому краю скелі була зведена триярусна пагода. Легенда свідчить про те, що вона була встановлена як раз в тому місці, де під час медитації великий святий досяг нірвани. До початку ХХ століття в храмі Улувату могли молитися лише представники королівської династії, але пізніше доступ був відкритий для всіх віруючих. Зараз зайти всередину храму можна далеко не в будь-який час – туристам заборонено заходити сюди під час релігійних церемоній. В лісі, що розкинувся навколо храму Улувату, мешкає безліч мавп, за якими доглядають служителі храму. Туристам також дозволяється погодувати цих священних тварин.